Loading…

Ja si Gruevski kishte pranuar gjuhën shqipe në uniformat e policisë! (Foto)

  • 30/03/2017 | 19:16

Ja si Gruevski kishte pranuar gjuhën shqipe në uniformat e policisë! (Foto)

Javorja “Fokus” në numrin e saj të sotëm shkruan se VMRO-DPMNE dhe BDI ishin marrë vesh që dygjuhësia të jetë edhe në uniformat e policisë.

Kjo revistë sjellë detaje nga bisedimet midis dy partive, ku në pjesën e avancimit të përdorimit të gjuhës shqipe, nënvizohet edhe detaji rreth asaj se VMRO-DPMNE kishte pranuar dygjuhësinë në polici. Por përveç kësaj revista sjellë edhe detaje të tjera të marrëveshjes.

gruevski-polic1-640x385

gruevski-polic-222x300

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë