Loading…

Ja kur del në shitje Galaxy S8

  • 29/01/2017 | 12:17

Ja kur del në shitje Galaxy S8

Galaxy S8, telefoni i mençur i ardhshëm i Samsung, mund të publikohet më 29 mars. Lajmi bëhet i ditur nga Venture Beat falë Evan Blass.

The Guardian shkruan se Smartphone për herë të parë nuk do të ketë butonat klasikë të navigimit, duke i dhënë më shumë hapësirë ekranit.

Pajisja do të vijë në dy përmasa, nga 5.8 dhe 6.2 polsh, me ekranin që zë 83% të sipërfaqes së panelit ballor. Të dy modelet duhet të kenë një ekran Edge, pra të lakuar në të dy anët.

Galaxy S8 pritet të jetë me një Ram 4 Gb, memorie të brendshme që dotë nisë nga 64GB, dhe bateri 3.000 dhe 3.500 mAh dhe n20% më shumë efiçencë energjitike. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë