Loading…

Ja cila është komuna me më së shumti raste aktive me COVID në Kosovë

  • 20/01/2022 | 10:27

Ja cila është komuna me më së shumti raste aktive me COVID në Kosovë

Numri i rasteve aktive me COVID-19 është  rritur ndjeshë m në Kosovë duke shkuar në 7 mijë e 266, shkruan Gazeta Metro.


Komuna me më së shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë  është ajo e Prishtinës me  3 mijë e 214 raste.

Komuna e dytë me më së shumti raste aktive është ajo e Mitrovicës me  611 raste, pastaj ajo e Pejës me 372 raste, Gjakovës me 314 dhe Prizrenit me 311.

Sot është paralajmëruar një  mbledhje e institucioneve të  shëndetësisë  ku do merren disa masa të  reja në  përpjkeje për ta stabilizuar situatën. /gazetmetro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë