Loading…

Ja çfarë mendojnë gratë për seksin gjatë menstruacioneve

  • 28/11/2021 | 20:36

Ja çfarë mendojnë gratë për seksin gjatë menstruacioneve

Studimi i ri thotë se pothuajse gjysma e femrave që bëjnë seks gjatë menstruacioneve thonë se kjo u jep atyre një ndjenjë kënaqësie të shtuar, por ndihen të turpëruara qe ta sugjerojnë atë.


Hulumtimi i 2000 grave zbuloi se vetëm 15 përqind kanë bërë seks gjatë menstruacioneve tyre.

42 përqind janë turpëruar për sugjerimin e tyre dhe 47 përqind janë turpëruar për fillimin e menstruacioneve gjatë seksit, duke sugjeruar se ka ende një rrugë të gjatë për të bërë qëndrime të relaksuara ndaj seksit periodik, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Më shumë se një e pesta e grave apo 22 përqind e kanë etiketuar si të pahijshme kur flasin ose bëjnë seks gjatë periodave të tyre dhe 18 përqind këtë proces e kanë quajtur “të pisët”.

Ndërkaq, shtatë përqind e grave e kanë quajtur si shumë të bukur eksperiencës e të bërit seks gjatë periodave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë