Loading…

Ja çfarë dëmi kanë shkaktuar fishekzjarrët në Prishtinë (Foto)

  • 01/06/2017 | 23:14

Ja çfarë dëmi kanë shkaktuar fishekzjarrët në Prishtinë (Foto)

Qytetarët që banojnë në banesat prapa Bibliotekës Kombëtare, apo te ish restorant “Rugova”, sonte janë përballur me zhurmë dhe tym të paparë nga ndezja e fishekzjarrëve.


Duket se shkak i ndezjes së tyre të ketë qenë mbajtja e një koncerti pranë Bibliotekës Kombëtare, por banorët që jetojnë në këtë pjesë, nuk munden t’i kënaqen koncertit, pasi u përballën tym të shkaktuar nga ndezja e fishekzjarrëve, shpërthimi të cilëve u dëgjua për dhjetëra minuta.

Në fillim të ndezjes së fishekzjarrëve jepej një spektakël i mirë, por kur ato vazhduan për minuta të tërë, thuajse asgjë nuk shihej më nga tymi i madh, të cilin janë detyruar ta thithin edhe banorët e ndërtesave që gjenden aty./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]zetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë