Loading…

Ivanovi kërkon të falen ata që përgjakën Selën dhe Zaevin

  • 17/05/2017 | 22:11

Ivanovi kërkon të falen ata që përgjakën Selën dhe Zaevin

Presidenti Ivanov në një intervistë për televizionin “Kanal 5” nisi një mundësi për amnisti të të dyshuarve dhe akuzuarve lidhur me ngjarjet në Kuvend mbrëmjen e 27 prillit.


Presidenti i vendit këtë hap, që ai e shikon si normalizim të situatës, tha se ia len përsipër Kuvendit.

Ivanov mes tjerash tha se nëse pas konfliktit në vitin 2001 u gjet një mënyrë për t’i amnistuar, siç i quan ai kriminelët e luftës, atëherë mundet të amnistohen edhe ato që morën pjesë në udhëheqjen e turmës mbrëmjen e 27 prillit.

Sipas Ivanovit për tu realizuar kjo mjafton vetëm vullneti i mirë i deputetëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë