Loading…

Ivanov antishqiptar, varrosi Marrëveshjen e Ohrit

  • 02/03/2017 | 10:05

Ivanov antishqiptar, varrosi Marrëveshjen e Ohrit

Në kohën kur drejtësia franceze vendosi që vendimin për liderin e AAK’së Ramush Haradinaj ta shtyjë deri më 6 prill, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vendosi të merrej me një çështje tjetër.


Thaçi i quajti zhvillimet politike në Maqedoni ‘shumë shqetësuese’, duke e akuzuar Presidentin maqedon Ivanov për qasje armiqësore dhe antishqiptare.

“Me vendimin e tij, presidenti Ivanov varrosi demokracinë, duke mos njohur vullnetin e qytetarëve, Kushtetutën dhe ligjet, si dhe varrosi Marrëveshjen e Ohrit”, shkroi ndër të tjera Thaçi.

Ai shtoi se shqiptarët duhet të marrin në dorë fatin e të drejtave të tyre. /gazetametro.net

untitled

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë