Loading…

Italia kërkon ekstradimin e Robinho, braziliani u dënua me nëntë vite burg për përdhunim të shqiptares

  • 05/10/2022 | 13:09

Italia kërkon ekstradimin e Robinho, braziliani u dënua me nëntë vite burg për përdhunim të shqiptares

Shteti i Italisë po e kërkon ekstradimin e Robinho.


Ish-lojtari brazilian, Robinho është shpallur më herët fajtor për një rast përdhunimi, ndaj një shqiptare.

Rasti kishte ndodhur në vitin 2013, në kohën kur ylli brazilian luante me fanellën e skuadrës së Milan.

Robinho aktualisht ndodhet në Brazil dhe Italia po e kërkon ekstradimin e lojtarit.

Një urdhër-arresti ndërkombëtar u lëshua nga Italia gjatë muajit shkurt.

Lojtari vazhdon t’i mohojë akuzat që vijnë drejt tij, përkundër vendimit të marrë nga gjykata.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë