Loading…

Isufi: Prokurori Blakaj ka ikur, duhet të ekstradohet nga Amerika

  • 03/10/2018 | 07:01

Isufi: Prokurori Blakaj ka ikur, duhet të ekstradohet nga Amerika

Në emisionin Interaktiv, deputeti nga radhët e AAK’së, Ahmet Isufi, ka thënë se prokurori Elez Blakaj duhet të ekstradohet në Kosovë.


Isufi ka thënë se çdo shtet normal do të kërkonte ekstradimin e këtij prokurori, transmeton gazetametro.net

Isufi ka thënë se Blakaj ka ikur duke shkelur të drejtat e individëve.

“Çdo shtet normal do ta kërkonte ekstradimin e atij prokurori. Për shkak se nuk e ka dërguar lëndën në gjykatë. Ka ikur dhe më pak i ka publikuar listat duke shkelur të drejtat e këtyre individëve”, ka thënë Isufi.

Deputeti i AAK’së ka shtuar se prokurori Blakaj ka mundur të kërkonte mbrojtje nëse është kërcënuar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë