Loading…

Istogasit iu gjetën në kombi 25 qengja që dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia

  • 01/07/2022 | 09:31

Istogasit iu gjetën në kombi 25 qengja që dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia

Një personi në fshatin Cerkolez të Istogut i janë gjetur 25 qengja që dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia.


Policia njofton se në lidhje me rastin janë njoftuar zyrtarët e  AUV-it dhe prokurori.

”Policia gjatë patrullimit ka ndaluar kombin e drejtuar  nga i dyshuari mashkull  kosovar, ku gjatë kontrollit i janë vërejtur 25 copë qengja  të cilët dyshohet të jenë kontrabanduar nga Serbia. Në lidhje me rastin janë njoftuar zyrtarët e  AUV-it dhe prokurori”, thuhet në raportin e policisë.

Tutje, bëhet e ditur se kafshët mbeten nën përkujdesjen e të dyshuarit ndërsa kombi i është sekuestruar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë