Loading…

Ismaili: Kosova rrezikon të mbetet pa mjekë

  • 06/07/2018 | 11:26

Ismaili: Kosova rrezikon të mbetet pa mjekë

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka tërhequr vërejtjen për humbjen e mjekëve.


Më specifikisht, Ismaili përmendi ikjen e mjekëve nga Kosova, transmeton gazetametro.net

Sipas tij, nëse nuk ka ndonjë pako nacionale, atëherë Kosova do të përballet me mungesë të mjekëve

Ismaili poashtu ka thënë se sektorin e shëndetësisë duhet shqyrtuar në kuadër të politikës nacionale.

Çështja e ikjes së mjekëve është diçka për të cilë është folur vazhdimisht. Mjekët po ikin nga Kosova për punë dhe kushte më të mira të punës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë