Loading…

Ishte zotuar se nuk do respektonte vendimin që e shkarkoi nga detyra e ambasadorit: Gjergj Dedaj shihet në Kosovë

  • 03/06/2021 | 16:12

Ishte zotuar se nuk do respektonte vendimin që e shkarkoi nga detyra e ambasadorit: Gjergj Dedaj shihet në Kosovë

Ish ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, është parë sot në Kosovë.


Dedaj e kishte quajtur “tendencioz” e “politik” shkarkimin e tij nga detyra e ambasadorit dhe kishte paralajmëruar rezistencë për të liruar zyrën.

Por, duket se tashmë ish kryetari i partisë më të vjetër në Kosovës [PLK], ka marrë vendim që të kthehet në Kosovë.

Ai shihet në një fotografi derisa i vetmuar shëtitet rrugëve të daljes së Prishtinës, më saktë afër ndërtesës së Agjencisë Kosovare për Inteligjencë [AKI].

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë