Loading…

Ish-zëvendëspresidenti Mike Pence viziton Shqipërinë këtë javë

  • 21/06/2022 | 21:05

Ish-zëvendëspresidenti Mike Pence viziton Shqipërinë këtë javë

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence do të vizitojë Shqipërinë këtë të enjte, 23 qershor.


Lajmi është konfirmuar nga zyra e shtypit të kreut të Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla.

Paraprakisht mësohet se ai do të ketë takime me krerët më të lartë të politikës.

Kjo është vizitia e parë e Mike Pence në Shqipëri, por jo në Ballkan, pasi në vitin 2017 gjatë kohës që ishte zëvendëspresident, ai ka vizituar kryeqytetin e Malit të Zi, Podgoricën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë