Loading…

Ish ushtari i UÇK’së që zhytet në lum edhe gjatë dimrit (Video)

  • 21/01/2017 | 21:42

Ish ushtari i UÇK’së që zhytet në lum edhe gjatë dimrit (Video)

Bora e temperaturat e ulëta nuk janë aspak problem për Gani Kadriajn, ish-ushtar i UÇK’së.


43 vjeçari i cili vie nga Lipjani, që nga koha e luftës e praktikon çdo dimër larjen në lumin e Topillës në komunën e Shtimes, edhe pse temperaturat në këto kohë në vendin tonë po sillen rreth -10C.

Ganiu thotë se këtë praktikë e bën për rreth 20 vite rresht. E kishte praktikuar edhe në kohën e luftës në vitin 1998, dhe që nga atëherë në çdo dimër zhytet në ujë të ftohtë, raporton KlanKosova.

Kjo praktikë sipas tij është e mirë për shëndetin. Bashkë me të në të kaluarën vepronin njejtë edhe disa miq të tij, por ai tani është i vetëm në zhytjen në ujë në temperatura të ulëta. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë