Loading…

Ish-snajperisti amerikan i UÇK’së kërkon dorëheqjen e Muratit: Turpërove çdo ushtar në botë

  • 30/06/2022 | 20:24

Ish-snajperisti amerikan i UÇK’së kërkon dorëheqjen e Muratit: Turpërove çdo ushtar në botë

Lidhur me deklaratat përbuzëse për veteranët e luftës në vitin 2016, dorëheqjen e ministrit të Financave, Hekuran Murati, e ka kërkuar edhe ish-snajperisti amerikano-gjerman i UÇK-së, Mike Spath.


Me anë të një postimi në Facebook, Spath ka thënë se Murati sipas tij nuk është i kualifikuar për të qenë në asnjë pozicion qeveritar apo zyrtar.

“Ky person nuk është i kualifikuar për të qenë në asnjë pozicion qeveritar ose zyrtar, gjë që tashmë mund të shihet qartë nga Testi i tij i IQ-së në Ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar, të cilin ai e dështoi qartë për t’u punësuar”, ka shkruar Spath.

Sipas tij, këto deklarata të Muratit janë të papranueshme për çdo ushtar e veteran në botë.

Po ashtu, ai ka paralajmëruar edhe padi ndaj VV-së dhe Hekuran Muratit.

Postimi i plotë i Spath:

Mirembrema……

Në këtë moment po kërkoj që z. Hekuran Murati të shpallë dorëheqjen e tij nga të gjitha çështjet politike brenda qeverisë aktuale.

Ky person nuk është i kualifikuar për të qenë në asnjë pozicion qeveritar ose zyrtar,,, gjë që tashmë mund të shihet qartë nga Testi i tij i IQ-së në Ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar, të cilin ai e dështoi qartë për t’u punësuar.

Gjithashtu pa asnjë dyshim ai është kundërshtari më i madh dhe si Figurë Politike shfaq urrejtjen më të madhe ndaj Veteranëve të UÇK-së, me akuza të pambështetura dhe dezinformata.

UÇK-ja ishin çizmet në terren për NATO-n, e cila përfshin gjithashtu Seal Team Six, C.T.A S.A.S. dhe të tjerët.

Deklarata të tilla si ne jemi mercenarë dhe deklarata të tjera të pambështetura ose të pajustifikuara që djegin Veteranët e Luftës janë të papranueshme dhe një turp për çdo ushtar, veteran në të gjithë botën, në të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen.

Unë vetë si Ranger, Snajper, Instruktor i Ushtrisë Amerikane dhe pjesë e Grupit më të madh të të gjithë UÇK-së, po shqyrtoj gjithashtu një padi për deformim në dy pjesë.

Një kundër Partisë Politike të VV-së, dhe kundër z. Hekuran Murati, ku duhet të hapë të gjitha kredencialet e tij.

Pra, përfundimi është se ai dhe të tjerët janë një turp total për një komb të madh të quajtur Kosovë

Plus për të gjithë ata që kanë shërbyer ndonjëherë në ndonjë ushtri në botë që i shërbyen dhe e mbrojtën Kombin ata që ju sollën Lirinë.

Turp për ju z.Murati.

DËRHËHIQUNI NGA POZICIONI JUAJ PËR TË MIRËN E NJË KOMBIT TË MADH QË QUHET.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë