Loading…

Ish-shefi i AKI’së i kthehet zanatit (Foto)

  • 05/04/2017 | 15:25

Ish-shefi i AKI’së i kthehet zanatit (Foto)

Ish-drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Agron Selimaj i është kthyer zanatit të vjetër.


Ai nga fillimi i kësaj jave i është kthyer punës së avokatit, profesion të cilin e kishte ushtruar për 3 vjet para se të fillonte punën në Agjencinë e Inteligjencës.

Se i është kthyer punës së avokatit, e ka konfirmuar edhe vetë Selimaj për Klan Kosovën.

I kontaktuar nga televizioni, ish-shefi i Inteligjencës ka treguar se i është kthyer punës së avokatit ku do të punojë në çështje të fushës  civile.

Ai ka hapur zyrën e avokatisë në rrugën Garibaldi në Prishtinë, përballë hotelit Grand.

download

Agron Selimaj, pati dhënë dorëheqje në janar të këtij viti nga pozita e drejtorit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

Ndërsa në këtë pozitë ishte emëruar nga ish-presidentja Atifete Jahjaga në shkurt të vitit 2015.

Paraprakisht Selimaj kishte mbajtur edhe pozitën e Inspektorit të Përgjithshëm në Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë