Loading…

Ish-selektori i Kosovës tregon kushtin e vënë nga Shaqiri për të luajtur për Kosovën

  • 28/03/2022 | 22:29

Ish-selektori i Kosovës tregon kushtin e vënë nga Shaqiri për të luajtur për Kosovën

Ish-selektori i Kosovës, Edmond Rugova, ka treguar se Xherdan Shaqiri ia kishte dhënë premtimin që do t’i bashkohej Kosovës, por që kjo nuk ndodhi shkaku i vonesës së pranimit të Kosovës në UEFA e FIFA.


Mes tjerash, Rugova tha se Shaqiri kishte kërkuar që ta kishte numrin “10” në fanellën e “Dardanëve”.

“Shaqiri më kishte premtuar që nëse ia ruajmë numrin ‘10’, do të vije te Kosova. I thashë që sigurisht që do ta ruajmë. Gjithsesi, pranimi i Kosovës vonoi shumë dhe nuk u plotësua ajo dëshirë”, tha Rugova në emisionin “2me1”.

Kjo deklaratë nga Edmond Rugova vije në prag të ndeshjes miqësore mes Zvicrës dhe Kosovës, e cila do të zhvillohet nesër në Cyrih.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë