Loading…

Ish-presidentja Jahjaga tregon nëse do të formojë parti politike

  • 26/03/2022 | 08:12

Ish-presidentja Jahjaga tregon nëse do të formojë parti politike

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka qenë e ftuar së fundi në një intervistë. Në mesin e shumë pyetjeve që i është përgjigjur, ka qenë edhe ajo se a e mendon formimin e një partie politike.


Në këtë pyetje, Jahjaga ka dhënë përgjigje të prerë. Ka thënë se jo, meqenëse Kosova ka mjaft parti politike.

“Jo. Mendoj që Kosova ka mjaft parti politike. Neve si vend dhe shoqëri, shquhemi për diversitetin tonë politik që kemi”, ka thënë Jahjaga për Prive.

E pyetur nëse është Kosova më mirë tash apo në kohën kur ajo ka udhëhequr, ka thënë se defitinivisht tash.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë