Loading…

Ish-luftëtari i UÇK’së nxjerr armët në shitje për një arsye të dhimbshme

  • 28/01/2017 | 22:35

Ish-luftëtari i UÇK’së nxjerr armët në shitje për një arsye të dhimbshme

Ish-luftëtari i UÇK-së, britaniku Jon Harrison ka nxjerrë në shitje armët e tij në mënyrë që të fitojë paratë që i duhen për të paguar trajtimin e sëmundjes së kancerit.


Britaniku është diagnostikuar me kancer dhe është detyruar të kërkoj ndihmë për të mbledhur 40 mijë funte (rreth 47 mijë euro) për një operim, që nuk ia mbulon sigurimi shëndetësor.

16406760-10154290678147337-1206446701036542556-n-1-1485638076-1741315

Në një postim në Facebook, Harrison i ka publikuar disa fotografi me armë me mbishkrimin “Ankandi është i hapur. Lutem të konkurroni për t’i blerë armët e mia dhe të më ndihmoni ta shpëtoj jetën time”, transmeton lajmi.net.

Harrison, kishte qenë pjesë e Brigadës 138 – Agim Ramadani.

rr-euml-fimi-i-britanikut-harrison-p-euml-r-luft-euml-n-e-koshares_hd

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë