Loading…

Ish-kryetari i Velipojës qëllohet me armë zjarri në qendër të Shkodrës

  • 29/11/2021 | 19:18

Ish-kryetari i Velipojës qëllohet me armë zjarri në qendër të Shkodrës

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e sotme pranë Universitetit ‘Luigj Gurakuqi’ të Shkodrës.


Syri.net mëson se ka mbetur i plagosur ish-kryetari i Komunës së Velipojës, Pashko Ujka.

Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarjeje.

E përditësuar:

64-vjeçari Ujka ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve në gjendje të rëndë për jetën.

Në momentin e ngjarjes, Ujka ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij. Ajo ka thënë për policinë se ajo ka deklaruar se nuk ka dëgjuar të shtëna.

Hetuesit dyshojnë se 64-vjeçari është qëlluar me silenciator dhe atentati mund të jetë e lidhur me detyrën e kreut të Komunës së Velipojës dhe më specifikisht me pronat.

Ujka ka mbajtur detyrën e kryetarit të Komunës Velipojë në mandatin 2011-2015, si përfaqësues i zgjedhur me siglën e Partisë Socialiste.

Gjatë legjislaturës 2005-2009, ai ka qenë deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Ujka u zgjodh me siglën e Partisë Aleanca Demokratike dhe më pas kaloi në radhët e Partisë Demokratistiane./Euronews Albania/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë