Loading…

Ish komandanti i UÇK’së thirret nga Specialja

  • 05/12/2019 | 16:54

Ish komandanti i UÇK’së thirret nga Specialja

Ish komandanti i brigadës 125 në Prizren, Nehat Basha, është i ftuari i radhës për intervistim në Tribunalin e Hagës, transmeton Gazeta Metro.


Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK’së, Hysni Gucati, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

‘Sot mora lajmin për thirrjen e komandantit Nehat Basha nga Gjykata Speciale. Edhe ky i nderuar do të dalë faqebardhë si çdo luftëtar i drejt i UÇK-së’, shkruan Gucati.

Nehat Basha është i ftuari i dytë gjatë ditës së sotme nga Gjykata Speciale, pasi që pak orë më parë u bë e ditur edhe thirrja ndaj ish luftëtarit të UÇK’së, Demush Laçi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë