Loading…

Ish-këshilltari i Thaçit: Zyra e Prokurorit të Specializuar se ka përkthyer materialin nga serbishtja

  • 18/11/2020 | 17:19

Ish-këshilltari i Thaçit: Zyra e Prokurorit të Specializuar se ka përkthyer materialin nga serbishtja

Ish-këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj ka akuzuar Gjykatën Speciale për materiale të marra nga Serbia, shkruan Gazeta Metro.


Behramaj ka thënë se Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë po e vonon dorëzimin e materialit tek avokatët për shkak se ende nuk kanë përkthyer nga gjuha serbe.

Ai ka shkruar në Facebook pasi  avokatët kërkuan arsyet e mbajtjes në paraburgim, si dhe lirimin e tyre me kusht.

“Dihet pse Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë po e vonon dorëzimin e materialit tek avokatët: nuk e kanë përkthyer ende nga serbishtja!”, ka shkruar Behramaj.//gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë