Loading…

Ish-këshilltari i kryeministrit Mustafa: Haradinaj shkarkon vetëm të pafuqishmit politikisht

  • 22/10/2018 | 22:50

Ish-këshilltari i kryeministrit Mustafa: Haradinaj shkarkon vetëm të pafuqishmit politikisht

Ish-këshilltari i kryeministrit Isa Mustafa, Bajram Gecaj, ka thumbur kryeministrin Ramush Haradinaj, duke thënë se guxon të shkarkojë vetëm ata që politikisht janë të pafuqishëm.

Ka marrë shkas për këtë nga shkarkimi i fundit i zëvendësministrit Musa Cena, zëvendësministër i Zhvillimit Rajonal.

“‘Hiq, fiq, Krasniq, qeta merre, e qeta hiq’! Kryeministri Haradinaj sot kishte shkarkuar zëvendësministrin e partisë së tij, të pafuqishëm politikisht, Musa Cena”, ka thënë Gecaj, përcjell Koha.net. “Megjithatë, nuk e kishte bërë të njëjtën me shumë zyrtarë tjerë, duke përfshirë zëvendëskryeministra e ministra politikisht ‘të fuqishëm’, e që tanimë formojnë një ‘hordhi’ të tillësh. Standarde të dyfishta e mungesë lidershipi i thonë kësaj, por assesi jo veprim parimorë!”, ka thënë më tej ai.

Gecaj ka shprehur bindjen se një gjë të tillë kurrë nuk do ta lejonte qeverisja e LDK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë