Loading…

Ish këshilltari i Jahjagës, Arbër Vllahiu në negociata me AAK

  • 18/05/2017 | 21:26

Ish këshilltari i Jahjagës, Arbër Vllahiu në negociata me AAK

Ish këshilltari i Jahjagës, Arbër Vllahiu në negociata me AAK Arbër Vllahiu, publicist e gazetar dhe ish këshilltar i ish presidentes Atifete Jahjaga, duket se do të futet drejtpërdrejtë në politikë.

Gazeta Metro mëson se Vllahiu është duke negociuar që të futet në listën zgjedhore PDK-AAK-NISMA.

Për këtë, Gazeta Metro mëson se Vllahiu është duke zhvilluar negociata Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Në AAK, Vllahiu nëse vendos të shkojë, aty do të bëhet bashkë me mikun dhe ish kolegun e tij, Muharrem Nitaj, ish publicist dhe ish gazetar.

Duhet theksuar gjithashtu, se gjatë kësaj kohe, kur partitë po shkojnë në zgjedhje të jashtëzakonshme, shumë gazetarë, publicistë dhe pjestarë të shoqërisë civile janë bërë pjesë e partive politike. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë