Loading…

Ish gjyqtari Simmons thirrje Osmanit dhe Kurtit: Ma mundësoni raportimin në Kuvend për skandalet e EULEX-it

  • 27/05/2021 | 20:16

Ish gjyqtari Simmons thirrje Osmanit dhe Kurtit: Ma mundësoni raportimin në Kuvend për skandalet e EULEX-it

Ish gjyqtari i EULEX, Malcolm Simmons iu është drejtuar kryeministrit Albin Kurti, dhe presidentes Osmani, për t’i mundësuar të raportojë në Kuvend rreth skandaleve të pretenduara në misionin e BE’së në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Simmons përmes një postimi në Tëitter tha se ka për qëllim të japë prova e fakte për formën sesi BE ka shtrembëruar drejtësinë në Kosovë.

Ai tutje shtoi se vendimi për të dëgjuar rreth këtyre provave do jetë një test i rëndësishëm për Kuvendin e Kosovës, dhe sundimin e ligjit në Kosovë.

“Është qëllimi im të jap prova në Parlamentin e Kosovës për mënyrën se si BE e ka shtrembëruar drejtësinë në Kosovë. Vendimi për të dëgjuar apo jo faktet e mia do të jetë një provë e rëndësishme për këtë Parlament dhe për sundimin e ligjit në Kosovë”, ka thënë ai.

Simmons ka etiketuar në këtë postim presidenten Vjosa Osmani, bashkë me kryeministrin Albin Kurti./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë