Loading…

Ish-ambasadori në Australi: E mbylla ambasadën me çelës, Qeveria s’e çoi asnjë diplomat ta merrte detyrën

  • 30/08/2021 | 12:37

Ish-ambasadori në Australi: E mbylla ambasadën me çelës, Qeveria s’e çoi asnjë diplomat ta merrte detyrën

Ambasadori i Kosovës në Kambera Hajdin Abazi, ka njoftuar se sot është dita e fundit si ambasador  në Australi.


Përmes një postimi në Facebook, Abazi ka thënë se përkundër faktit se ka njoftuar me kohë largimin e tij nga ambasada në Australi, askush nuk ka shkuar që ta bëjë pranim-dorëzimin e detyrës.

Ai ka thënë se ka kërkuar nga kabineti i ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla se si të procedojë tutje, por se nuk ka marrë asnjë përgjigje.

“Ç’është e vërteta, kam kërkuar instruksione se si të veprojë nga MPJD, por askush prej ministres, kabinetit të saj e deri te sekretarja, nuk më kanë kthyer as email”, ka shkruar Abazi në Facebook.

Reagimi i plotë i thashmë ish ambasadorit Abazi:

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë