Loading…

Isa Mustafa po qëndron në Bruksel

  • 22/06/2017 | 16:56

Isa Mustafa po qëndron në Bruksel

Isa Mustafa, kryeministër në shkuarje i Kosovës, po qëndron në Bruksel, në Samitin e Lidervë të Partive Popullore Evropiane.


Në këtë Samit po marrin pjesë edhe udhëheqës shtetesh e qeverish të ndryshme, si kancelaria gjermane Angela Merkel, kryeministri spanjoll, ai rumun, bullgar dhe vendeve të tjera të BE’së e të rajonit, shkruan gazetametro.net.

Fokusi i këtij samiti është i rëndësishëm për Ballkanin Perëndimor, duke përfshirë edhe Republikën e Kosovës.

Isa Mustafa duke qëndruar në Bruksel do të takohet me personalitete e drejtues të tjerë të BE’së./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë