Loading…

Ironizon Nushi i PSD’së me Qeverinë: Garë e ngushtë për rektor të UP’së mes Krenar Shalës dhe Bujar Dugollit

  • 04/06/2021 | 15:46

Ironizon Nushi i PSD’së me Qeverinë: Garë e ngushtë për rektor të UP’së mes Krenar Shalës dhe Bujar Dugollit

Aktivisti socialdemokrat, Nol Nushi, ka bërë një postim mjaft rëndues për Qeverinë dhe analistët mbështetës të saj.


Së fundi u mësua që Rron Gjinovci do të ishte në një komision qeveritar për rritjen e cilësisë në arsim.

Kjo ka revoltuar Nushin e PSD-së, kur dihet që Gjinovci kishte mbështetur Kurtin në vitet e fundit dhe kishte qenë aktivist i VV-së dikur, përcjell Periskopi.

Aktivisti ka ironizuar me këto emërime duke e përmendur edhe rastin e gruas së analistit Xhevdet Pozhari e cila mori pozitë në Universitetin publik të Pejës.

Ai ka thënë që Krenar Shala ose Bujar Dugolli mund të jenë kandidat për t’u emëruar në pozitën e rektorit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Analistët pro-pushtetit ai i ka quajtur “mjelës të gjitha pushteteve” dhe mjelës “profesionalë”.

Statusi i plotë:

Pas gruas se Xhevdet Pozharit qe u emrua ne universitetin e Pejes, sot edhe analisti tjeter i pushtetit  Rron Gjinovci qenka emeruar ne komisionin e Kurtit. Aty do te jete kolege me nipin e Besnik Bislimit.

Nga momenti ne moment pritet emerimi i Krenar Shales si rektor i UPse. Ne gare te ngushte me Bujar Dugollin.

Krejte keta kane mjele te gjitha pushtetet

Mjeles profesionalë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë