Loading…

iPhone feston 10 vjetorin e krijimit

  • 09/01/2017 | 22:11

iPhone feston 10 vjetorin e krijimit

iPhone sot me 9 janar bënë 10 vjet që nga hedhja në treg për herë të parë duke ndryshuar kështu teknologjinë e telefonave të zgjuar.


Të shikosh mbrapa gjatë këtyre 10 vjetëve të hedhjes në treg të këtyre telefonave do të kuptohet shumë lehtë se si iPhone ka ndryshuar jetën e njerëzve.

Në vitin 2007 Steve Jobs, krijuesi i kësaj tekonlogjie tha se ajo që po pretendon Apple me futjen në treg të iPhone është ta njoh botën me një pasije shumë më të mirë e të dobishme, seç ka qenë më parë, transmeton gazetametro.net

iPhone i parë që u lansua me 9 janar 2007 u shit për 599 dollarë, dhe me një model të 8GB. Kishte Wi-Fi (802.11b / g) dhe Bluetooth 2.0, si dhe një të integruar, dhe kamerë 2.0-megapixel.

original-iphone

Apple ka lëshuar iPhone të rinj çdo vit që nga viti 2007. Kompania Apple në shtator të vitit  2017  pritet ta lëshoj një tjetër version./gazetametro.net

all-iphones

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë