Loading…

iPhone 8 do të ketë ngjyrë të kuqe

  • 11/12/2016 | 12:39

iPhone 8 do të ketë ngjyrë të kuqe

iPhone i ardhshëm do të jetë i kuq, të paktën kështu është thënë. Kompania është duke shtuar  nunaca të reja të ngjyrave për telefonat e saj, duke përfshirë ngjyrën e zezë dhe pembe, por e kuqja do të  jetë e ndritur, të pakten është raportuar nga blogjet japoneze.

Apple gjithashtu do të nxjerrë një iPhone 7s dhe 7s Plus në fund të vitit të ardhshëm, me ngjyren e re sportive, kështu është raportuar nga MacOtakara, transmeton gazetametro.net

Ndryshimi më i  madh pritet të jetë ngjyra, telefoni do të mbajë të njëjtin dizajn alumini dhe do duket pothuajse njëjtë si iPhone 7, raportuesit kanë  cituar një furnizues Taiwanes.

Kjo do të thotë se ai do të duket pothuajse identik me iPhone 6 dhe 6s, me përjashtim të  kufjeve. Kjo nënkupton që Apple është duke përdorur të njëjtin dizajn bazë për katër breza të iPhone’it.

Blogu MacOtakara edhe në të kaluarën ka treguar ngjyrat e sakta ne lidhje me Iphon, para se ata të dalin. Ngjyra e arit dhe ngjyra e zezë, që erdhen për iPhone 6s dhe iPhone 7, ishin raportuar  paraprakisht nga bloge japoneze.

Kompania ka bërë shumë të produkteve të kuqe në të kaluarën, si pjesë e bashkëpunimeve të tij me projektin e organizatës kërkimore Aids (DAR). Që ka përfshirë versione të veçanta me ngjyrë të kuqe të pajisjeve të saj.

Por duke shtuar një telefon të kuqe do të ishte një hap i madh, pasi Apple në telefonat të saj ka përdorur ngjyrat më konservatore. Me përjashtim të telefonit popullore iPhone të 5c./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë