Loading…

‘iPhone 7’ i reziston shpërthimit të madh të 11 kilogramëve barut (Video)

  • 13/04/2017 | 17:16

‘iPhone 7’ i reziston shpërthimit të madh të 11 kilogramëve barut (Video)

Në mesin e karakteristikave të shumta të iPhone 7 është edhe rezistenca e madhe ndaj zjarrit.


Kohët e fundit në YouTube kanë dalë disa teste të kësaj karakteristike të modelit të Apple, ndërsa njëri prej tyre ishte ekstrem. Kanali TechRax i YouTube ka kryer teste për të verifikuar se si iPhone 7 ia del në përballje me 11 kilogramë barut të zi, në të cilin ishte vendosur telefoni, shkaktoj një shpërthim të madh.

Në ekran fillimisht tregohet paralajmërimi për temperaturën, ndërsa pas disa çasteve, kur telefoni është ftohur, gjithçka serish është funksionale./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë