Loading…

Invalidi i UÇK’së, Muratit: Mos mi hap plagët, veç shpirtin e kam gjallë se trupin e kam varrosur në luftë

  • 01/07/2022 | 10:45

Invalidi i UÇK’së, Muratit: Mos mi hap plagët, veç shpirtin e kam gjallë se trupin e kam varrosur në luftë

Invalidi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Feim Krasniqi, i ka reaguar ministrit të Financave, Hekuran Murati, për fyerjet ndaj veteranëve të luftës, shkruan Gazeta Metro.


Krasniqi, që nga lufta humbi njërën këmbë, në Facebook ka thënë se Murati po i hap plagët e luftës.

“Vetëm shpirtin e kam gjallë trupin në luftë e kam varrosur”, ka shkruar ai.

Kujtojmë se Ministri i Financave, Hekuran Murati, kishte shkruar më 2016 se Kosovës po i kushtojnë më shumë veteranët se sa do i kishin kushtuar disa mercenarë.

Ai, derisa kishte kalkuluar shifrat e pensioneve për veteranët e luftës, kishte shkruar se “këta tre muaj lufte të një ushtrie guerile donë me na dalë shumë më shtrenjtë se një ushtri e rregullt”. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë