Loading…

Interpelanca ndaj Rikalos, deputeti Hoti tregon për gjendjen e specave

  • 03/10/2017 | 15:15

Interpelanca ndaj Rikalos, deputeti Hoti tregon për gjendjen e specave

Andin Hoti ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, por  nuk ka dashur të flasë për Nenad Rikallon.


Ai ka folur për gjendjen e keqe të rinisë dhe për gjendjen e keqe të bujqësisë në Krushë.

“Rikallo koka më i rëndësishëm se program i qeverisë dhe qytetari i Kosovës. Nuk di a e dini po rinia në Kosovë është keq. Rinia në Kosovë bredhë rrugëve, sidomos në fshatra është e pashpresë. Në Krushë kanë fillu me i gjujtë specat “, ka thënë ai.

Hoti gjithashtu tha se e vetmja kategori për të cilën nuk është folur asnjëherë janë nënat shqiptare.

“E vetmja kategori që nuk është fol janë nënat shqiptare që 100 vjet. Nuk e di pse është e vështirë me u ba bashkë na e me kriju një mundësi për ndarje të buxhetit për nënat shqiptare. Jo me 50 euro me kry, po me gjet 1 mundësi qysh me jau kriju një mundësi nënave shqiptare që me lind sa më shumë”, tha Hoti ndër të tjerash në fjalimin e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë