Loading…

Interi shënon fitore të thellë në udhëtim te Benevento

  • 30/09/2020 | 20:13

Interi shënon fitore të thellë në udhëtim te Benevento

Skuadra e Interit ka regjistruar fitoren e dytë në ndeshjen e dytë në Serie A, duke mposhtur me rezultat bindës skuadrën që po merr pjesë në Serie A për herë të parë, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në kampionatin italian, skuadra e drejtuar nga Antonio Conte shënoi fitore në udhëtim te Benevento.

Ndeshja e zhvilluar sonte në ‘Stadio Ciro Vigorito’ ka përfunduar me rezultatin 2-5. Romelu Lukaku shkëlqeu në këtë ndeshje me dy gola, teksa nga një shënuan edhe Roberto Gagliardini, Achraf Hakimi e Lautaro Martinez.

Ndërkaq, të dy golat për skuadrën vendase i shënoi Gianluca Caprari.

Ndryshe, Interi tani ka 6 pikë dhe renditet në pozitën e dytë, kurse Benevento mbetet me 3 pikë dhe renditet në pozitën e 12’të. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë