Loading…

Interesimi nga United, ylli i Ajaxit mungon në stërvitje

  • 25/06/2022 | 11:17

Interesimi nga United, ylli i Ajaxit mungon në stërvitje

Ylli i Ajaxit, Antony, ka humbur ditën e parë të stërvitjes para-sezonale me kampionët holandezë për shkak të interesimit për transferim te gjiganti anglez Manchester United.


Anësori brazilian është shfaqur si një nga prioritetet kryesore të transferimit të “Djajve të Kuq” këtë verë, me trajnerin e ri, Erik ten Hag, që me çdo kusht dëshiron të sjellë ish-lojtarin e tij në “Old Trafford”.

22-vjeçari dëshiron të ribashkohet me Ten Hag, dhe e bëri të qartë qëndrimin e tij drejt Ajaxit, pasi mungoi në seancën stërvitore të trajnerit të ri Alfred Schreuder të premten.

Bisedimet janë duke vazhduar për lojtarin me vlerë prej 45 milionë eurove, i cili shënoi 12 gola dhe dha 10 asistime, teksa skuadra e Ajaxit e Ten Hag fitoi Eredivisie sezonin e kaluar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë