Loading…

Institucionet treguan vendosmëri për ruajtjen e sovranitetit

  • 14/01/2017 | 20:52

Institucionet treguan vendosmëri për ruajtjen e sovranitetit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përgëzuar institucionet përgjegjëse për ndalimin e trenit provokues të Serbisë në Kosovë.


Kreu i legjislativit kosovar vlerëson se zbatimi i urdhrit të presidentit Hashim Thaçi nga institucionet e sigurisë tregon vendosmërinë për ruajtjen e sovranitetit shtetëror tonin.

“Institucionet e Kosovës, duke respektuar urdhrin e Presidentit Hashim Thaçi për ndalimin e hyrjes së trenit serb në Kosovë, treguan vendosmërinë për ruajtjen e sovranitetit shtetëror tonin. Kjo absolutisht nuk nënkupton se ne jemi kundër lëvizjes së lirë”, shkruan Kryetari i Parlamentit tw Kosovws.

Por, ky tren, i mbuluar me mbishkrime nacionaliste serbe, kishte për qëllim provokimin e radhës nga Beogradi. Institucionet respektuan përgjegjësitë ligjore dhe kushtetuese”, ka shkruar Veseli në një postim në Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë