Loading…

Instagram vjen me një risi, ja për çfarë bëhet fjalë

  • 24/11/2016 | 15:06

Instagram vjen me një risi, ja për çfarë bëhet fjalë

 Instagrami është duke hedhur hapin drejt trendit të videove live. Këtë të hënë është lajmëruar se pronësia e videove live në Facebook do të ndahet edhe me Instagramin.

Ky veprim erdhi dy javë pasi CEO Kevin Systrom tha për Financial Times që “video live është fantastike” për Instagramin.

Nëse jemi duke u përpjekur të forcojmë marrëdhëniet me dikë, një video live na afron edhe më shumë. Shumë shpejt kjo risi do të dalë në faqen kryesore dhe do të na duhet të harrojmë komentet.

Ajo që është e rëndësishme, e pëlqyeshme ose jo, është se videot nuk mund të rregjistrohen pas transmetimit. Koha për tu përfshirë në videot live po vjen dhe kur bëhet fjalë për ndryshime të tilla, ne presim nga minuti në minutë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë