Loading…

Instagram po vjedh përdoruesit e Snapchat?

  • 04/02/2017 | 10:50

Instagram po vjedh përdoruesit e Snapchat?

Që nga lançimi i Instagram Stories gushtin e kaluar Snapchat ka pasur një rënie të përdoruesve.


Disa raportime, sipas TechCrunches thonë se shikimi i Snapchat Stories ka një rënie nga 15-40%, dhe reduktim të kohës se sa shpesh e shohin një postim në Snapchat Stories.

Ndërkohë, burimet e TechCrunches thonë se ka një rritje të shpejtë të përdoruesve të Instagram Stories.  “Çdo njeri po poston më pak. Disa të tjerë nuk po postojnë më në Snapchat”, thotë administratori i një studio prodhimi lidhur me dhjetëra yje të mediave sociale që ata përfaqësojnë.

Vetë Snapchat nuk ka shpërndarë të dhëna mbi përdorimin e tij në muajt e fundit, dhe kjo për shkak të Snapchat IPO.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë