Loading…

Insiston Famullia e Shën Mihillit në Doblibarë: Dje Sabit Geci është konvertuar dhe ka ndërruar emrin

  • 29/11/2023 | 13:06

Insiston Famullia e Shën Mihillit në Doblibarë: Dje Sabit Geci është konvertuar dhe ka ndërruar emrin

Ditën e sotme, Famullia e Shën Mihillit në Doblibarë, përmes një njoftimi në Facebook ka njoftuar se ish-komandanti i UÇK’së, Sabit Geci, është konvertuar në fenë katolike.


Në postim thuhet se Geci është pagëzuar dhe ka ndërruar emrin nga Sabit në Kastriot.

Pas njoftimit të tyre, Geci në një prononcim për Gazetën Express e ka mohuar këtë, dhe është shprehur se është vetëm një shaka.

“Kjo është hajgare. Këto janë hajgare, unë absolutisht nuk kam nevojë me e ndërru.

fenë sepse nuk jam fetar fare”, tha Geci.

Ai ka pranuar se do të donte ta kishte një emër shqip dhe se këtë ua ka thënë edhe të pranishmëve në kishë, por tha se s’ka arsye ta ndërrojë emrin tash.

Pas kësaj, Paparaci ka kontaktuar me Famullinë, të cilët përmes telefonit kanë demantuar fjalët e Gecit.

Siç është paraqitur në telefon, prifti është shprehur se dje Sabit Geci është konvertuar dhe ka ndërruar emrin.

“Po është e vërtetë që dje me datë 28.11.2023, Sabit Geci është konvertuar në kishën e Llapushnikut”, janë shprehur nga Famullia.

Poashtu, në fotografinë e publikuar nga Famullia, vërehet se Geci ka rreth qafës një shall, ku shkruan “Pagëzimi”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë