Loading…

Infermieri që vodhi ilaçet e pacientëve me Covid e kancer: Kisha borxhe e kredi

  • 31/08/2021 | 12:20

Infermieri që vodhi ilaçet e pacientëve me Covid e kancer: Kisha borxhe e kredi

Nikolin Ciko infermier në urgjencën e spitalit të Korçës, është arrestuar nga policia për shkak se akuzohet se ka vjedhur ilaçet e pacientëve të sëmurë me Covid dhe Kancer në spitalin e Korçës.


Bëhet e ditur se infermieri ka vjedhur barna me një vlerë prej 10 milion lekësh që më pas tentoi t’i shiste tek pacientët.

Pas arrestimit raportohet se infermieri e ka pranuar krimin e bërë. Ai mësohet se ka deklaruar edhe shkakun e kësaj vepre kriminale duke thënë se kishte borxhe dhe kredi për të larë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë