Loading…

Infektohen 30 nxënës, mbyllet shkolla në Deçan

  • 18/01/2022 | 15:56

Infektohen 30 nxënës, mbyllet shkolla në Deçan

Shkolla Fillore “Lidhja e Prizrenit, në fshatin Carrabreg të Komunës së Deçanit, është mbyllur përkohësisht, për arsye të numrit të lartë te të infektuarve me virusin korona, shkruan Gazeta Metro.   


Gazeta Metro ka mësuar se nga testimi i nxënësve në Shkolla Fillore “Lidhja e Prizrenit”, në fshatin Carrabreg, 30 prej tyre kanë rezultuar pozitiv.

Nga numri i lartë i të infektuarve, është marrë vendim që shkolla të mbyllet fizikisht.

Ndërsa, duhet theksuar se sot në Kosovë të infektuar me koronavirus kanë rezultuar 720 raste të reja dhe një viktimë.

Siç mund të shihni edhe nga të dhënat e tabelës më poshtë, 30 të infektuar janë të moshës 0-9 vjeç. Nndërsa nga 10-19 vjeç, kanë rezultuar 159 persona./gazetametro.net

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, përsëri numër i lartë i të infektuarëve

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë