Loading…

Incidenti tragjik në Pejë, kështu dyshohet se ndodhi ngjarja

  • 08/09/2021 | 21:38

Incidenti tragjik në Pejë, kështu dyshohet se ndodhi ngjarja

Peja është tronditur sot nga një ngjarje. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se kandidati për kryetar të Pejës nga PDK, Astrit Ademaj dhe ish-kandidati nga po kjo parti për kryetar të Deçanit, Blerand Kadriaj kanë mbetur të v rarë në orët e pasdites.

Ngjarja ka ndodhur afër shkollës Ekonomike në Pejë. Burime të Indeksonline zbulojnë prapaskenat e rastit.

Dy viktimat dyshohet se kanë qenë në një lokal dhe për një moment kanë sulmuar njëri tjetrin. Ademaj e Kadriaj kanë shkrepur me armë ndaj njëri tjetrit me ç’rast kanë mbetur pa shenja jete.

I plagosur nga shkrepja e armëve ka mbetur vëllau i Astrit Ademajt, Avniu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë