Loading…

Incidenti që për pak i mori jetën aktores Uma Thurman, flet regjisori Tarantino: Ishte një gabim i tmerrshëm

  • 21/04/2019 | 18:38

Incidenti që për pak i mori jetën aktores Uma Thurman, flet regjisori Tarantino: Ishte një gabim i tmerrshëm

15 vite më parë, Kill Bill 2” mblodhi publikun në të gjithë botën për të zgjidhur çështjen e incidentit rreth këtij filmi , ku konfirmoi talentin e Quentin Tarantinos për të krijuar ngjarje të dhunshme, por me stil, transmeton Gazeta Metro. 


Një detaj i rëndësishëm është fshehur ndër vite, që ftohu marrëdhëniet mes regjisorit Tarantino dhe protagonistes kryesore të filmit, Uma Thurman.

Gjatë xhirimeve të “Kill Bill 2”, makina që drejtonte aktorja humbi kontrollin dhe u përplas me një pemë, incident për të cilin Thurman fajësoi regjisorin, duke e cilësuar ngjarjen te qëllimshme. Tarantino ka pranuar përgjegjësinë, ku në një intervistë regjisori tha: “Është një ndër pengjet e jetës sime, një ndër gabimet më të tmerrshme që kam bërë”.

Ai tregon se para se të xhironin atë skenë e kishte drejtuar vetë makinën, për ta testuar në rrugë dhe për të parë nëse gjithçka ishte në rregull. Regjisori shpjegon se e vetmja gjë që ndryshoi nga skena ishte drejtimi i rrugës, duke qenë se ishte drita më e mirë për kamerën.

Sipas tij, aksidenti ndodhi sepse rruga e zgjedhur për xhirime, nuk ishte aq e drejtë./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë