Loading…

Incident gjatë konferencës së Vucicit në Mitrovicë

  • 20/01/2018 | 17:50

Incident gjatë konferencës së Vucicit në Mitrovicë

Gjatë konferencës që presidenti serb Aleksandar Vucic e ka mbajtur pas takimit me liderët e serbëve në Kosovë, ka ndodhur një incident i papritur.

Disa serbë e kanë ndërprerë atë teksa fliste, duke i kërkuar që të bëjë atë që është në fuqinë e tij për t’i mbrojtur nga mafia, që siç kanë thënë ata kontrollon atë pjesë, njofton Klan Kosova.

Presidenti serb ka ardhur për vizitë dy ditore në Kosovë pas vrasjes së politikanit serb që vepronte në Kosovë, Oliver Ivanovic.

Shumë njerëz, përfshirë edhe politikanë serbë, kanë thënë që vrasjen mund ta kenë kryer pikërisht eksponentë të mafisë serbe që operojnë në veri të Kosovës.

http://gazetametro.org/opozitari-serb-vrasja-e-ivanovicit-i-konvenon-rusise/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë