Loading…

Inaugurohet Oda Ekonomike Kosovë – Izrael

  • 29/06/2022 | 21:49

Inaugurohet Oda Ekonomike Kosovë – Izrael

Të mërkurën, u bë inaugurimi i Odës Ekonomike Kosovë-Izrael.


Kjo platformë ka për qëllim të rrisë bashkëpunimin në mes të dyja shteteve në investime të ndërsjella, këmbime tregtare, sidomos në fushën e ekonomisë, por edhe fusha të tjera.

Ideja për krijimin e një institucioni të tillë ishte e kongresmenit amerikan Eliot Engel. Ai, për shkak të problemeve shëndetësore, nuk u inkuadrua në konferencë, por selamin e tij e dha asistenti Jason Steinbaum.

“Ne u gëzuam, kur të dyja shtetet vendosën marrëdhënie diplomatike, kështu që asgjë nuk mund të na sjellë më shumë lumturi. Pra, në emër të kongresmenit Engel, u shpreh urime të përzemërta Kosovës dhe Izraelit”, tha Steinbaum.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë