Loading…

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në Aeroport

  • 28/09/2022 | 08:57

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në Aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava e ka pritur në aeroportin e Prishtinës, imamin e Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni dhe delegacionin shoqërues.


Bashkësia Islame këtë vizitë e konsideron të nivelit të lartë.

“Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava me bashkepuntorë priti në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” imamin e Qabesë dr. Abdullah Avad el-Xhuheni dhe delegacionin shoqërues”, ka shkruar BIK në njoftim.

Qabeja është vend i shenjtë për besimtarët myslimanë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë