Loading…

Ilir Meta flet për Jasharajt pas vizitës në Prekaz

  • 12/10/2017 | 14:16

Ilir Meta flet për Jasharajt pas vizitës në Prekaz

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit.


Ilir Meta, Presidenti i Shqipërisë gjatë vizitës në Prekaz e cilësoi frymëzuese sakrificën e Adem Jasharit dhe familjes së tij.

Meta në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” foli edhe për ndryshimin që pa nga vizita e mëparshme.

Meta tha se përshtypjet janë shumë të mira, pasi që nga vizita e kaluar ka pasur ndërtime të muzeut siç tha ai mjaft domethënës dhe unik për të gjithë shqiptarët.

Presidenti i Shqipërisë nisi dje vizitën në Kosovë, u nderua me Urdhrin e Pavarësisë nga Presidenti Thaçi dhe doli në një konferencë të përbashkët me homologun e tij kosovar.

Meta dje u takua edhe me Kryeministrin Ramush Haradinaj, ndërsa u zotua se shteti shqiptar do të vazhdojë me ndihmën e pakursyer dhe të gjithanshme për Kosovën, sidomos në agjendën euroatlantike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë