Loading…

Ilir Deda: Zgjedhjet, vendimtare për 8 vjet

  • 29/05/2017 | 22:20

Ilir Deda: Zgjedhjet, vendimtare për 8 vjet

Kandidati nga Alternativa për deputet, Ilir Deda, tha se rëndësia e këtyre zgjedhjeve është shumë e madhe. Madje ai thotë se këto zgjedhje do të kenë ndikim edhe për zgjedhjet tjera.


“11 qershori përcakton jo vetëm 4 vjetët e ardhshme por tetë vjetët e ardhshme. Këtu duhet me pasë, sidomos qytetarët, ndërgjegjshmëri shumë të madhe. Nuk është 11 qershori vetëm 18 vjetori i lirisë së Kosovës. Këto zgjedhje nuk kanë me qenë veç edhe një cikël zgjedhor, ajo ka me qenë përcaktuese a kemi me mbet qashtu qysh jemi tash apo jo”, tha Deda në RTV Dukagjini.

Zhgënjimi i cili ka qenë deri para dy javësh i popullit, ka mungu shpresa dhe sot nuk është njejtë”, tha Deda.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë