Loading…

‘Ideoi simbolin ‘Z”: Vritet me plumb në kokë mercenari rus dhe anëtari i grupit Wagner

  • 05/02/2023 | 23:18

‘Ideoi simbolin ‘Z”: Vritet me plumb në kokë mercenari rus dhe anëtari i grupit Wagner

Mercenari i grupit Wagner, Igor Mangushev u qëllua në kokë në Ukrainën lindore, pasi ai pretendoi se kishte shpikur simbolin ‘Z’, transmeton Gazeta Metro.


Igor Mangushev, 36 vjeç, ishte i famshëm si një nga ‘spin doktorët’ më të njohur të Rusisë përpara se të shkonte në ushtri duke përdorur nofken ‘Bereg’.

Në orët e para të së shtunës, Mangushev u dërgua në spitalin në Stakhanov në rajonin lindor të Donetskut të Rusisë me një plagë me armë zjarri në kokë, raporton The Telegraph.

Miku dhe kolegu i tij Boris Rozhkin postoi foto të mercenarit Mangushev, në kanalin e tij Telegram, ku anëtari i Wagner shihej me kokë të përgjakur të fashuar i shtrirë në një shtrat spitali .

Sipas analistëve, sulmi ndaj Mangushev është një paralajmërim drejtuar themeluesit dhe udhëheqësit të grupit Wagner, Yevgeniy Prigozhin. /gazetametro.net

(Viagra)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë