Loading…

Ideatori i NEWBORN’it flet për largimin

  • 01/02/2018 | 12:17

Ideatori i NEWBORN’it flet për largimin

Mëngjesin e sotëm u raportua se nobelisku i pavarësisë, NEWBORN, po largohet nga vendi ku po qëndronte që nga dita e pavarësisë.


Por për këtë ka dhënë detaje vetë Fisnik Ismaili, i cili kishte qenë edhe ideatori e më pas udhëheqës i projekteve që ia ndryshonin pamjen NEËBORN’it, shkruan gazetametro.net.

Siç thotë ai, NEWBORN po dërgohet për t’iu larguar ngjyrat dhe pastruar.

‘NEEBORN sivjet po e merr trajtimin që e ka meritue edhe e ka pritë tash 10 vjet. Po e çojmë me i gërrye ngjyrat, ndryshkun edhe papastërtinë që e ka mbledhë ndër vite. Kthehet qeto ditë edhe më i bukur, me pamje të re, që tashmë është bë traditë’, ka thënë ai.

Ndërkohë, vetë Ismaili ka bërë të ditur që NEËBORN do të kthehet një ditë para 10 vjetorit të pavarësisë, siç thotë ai, edhe më i bukur siç është traditë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë